COLLECTION Medieval coins POLSKA / POLAND / POLEN / SCHLESIEN /
COLLECTION Medieval coins
POLSKA / POLAND / POLEN / SCHLESIEN / GERMANY
Bolesław II Śmiały. Denar książęcy (1070-1076) litera S, Cracow / Krakow - BEAUTIFUL
Aw.: Głowa w lewo i napis: BOLEZLAVSRw.: Książę na koniu bez tarczy.Pierwszego typu denar książęcy Bolesława Szczodrego (Śmiałego) z krakowskiej mennicy.Moneta datowana na lata emisji 1070-1076.Rzadki wariant z literą „S" za władcą.Piękny stan zachowania.Kopicki 25f (R3)
More photos and full item description available on auction site here.
Details: 0,91 g Ag 15 mm
Condition: 1-/2+ (UNC-/EF+)
- The cost is converted to USD at the rate of 1 PLN = 0.2118700177 USD on 2022-09-16.
Lot number