Probe coins of the Second Polish Republic POLSKA / POLAND / POLEN /
Probe coins of the Second Polish Republic
POLSKA / POLAND / POLEN / PATTERNPRL. PROBE / SPECIMEN
PROBA / PATTERN. 5 zlotych 1934 Piłsudski - Orzeł Strzelecki - stempel PROOF – EXCELLENT!
Bardzo rzadka moneta wybita stemplem lustrzanym, w nieznanym nakładzie.Idealnie zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy.Bardzo rzadka w takim stanie zachowania. Znakomita proweniencja kolekcja W. Głuchowskiego. Okazja do uzupełnienia kolekcji o tak unikatowy egzemplarz.Wszystkie monety próbne z okresu II Rzeczpospolitej pochodzą z jednej kolekcji budowanej przez ponad 15 lat. Parchimowicz P 146e
Details: 11 g Ag
Condition: L (Proof)
- The cost is converted to USD at the rate of 1 PLN = 0.245006462 USD on 2021-12-10.
Lot number