Poland XIX century / Russia POLSKA/ POLAND/ POLEN/ RUSSIA/

Poland XIX century / Russia
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ RUSSIA/ RUSSLAND/ РОССИЯ

Poland XlX w./Russia. 25 Kopek (kopeck) 1857 MW, Warsaw NGC VF35
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski z małą tarczą z orłem polskim na prawym skrzydle, u dołu M-WRw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych nominał oraz data 1857Niskonakładowe - zaledwie 203.975 sztuk! Gdzie ten sam rocznik z mennicy Petersburg wybity już w nadkładzie 5.420.001 egzemplarze!Stara patyna, wyraźne detale, drobne ryski w tle. . Sam Czapski określał monetę na R3 ! Bardzo rzadka 25 kopiejkówka z mennicy warszawskiej z czasów Aleksandra II.Bitkin 285 (R1); Plage 455; Kopicki 9568; Parchimowicz 1114 b ; Hutten-Czapski 6062 (R3) ; Berezowski 10.00 zł
Waga/Weight: Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: NGC VF35 (NGC VF35)