OSKAR I (1844-1849).Provmynt för 5 öre (1853/54). SM

OSKAR I (1844-1849).
Provmynt för 5 öre (1853/54). SM 164a. 8,36 g. Kantskador. Repor. Edge damages. Scratches.

Grade: 1+ (VF)

SWEDEN