FALERY: Orders, badges, decorations POLSKA / POLAND / POLEN / POLSKO
FALERY: Orders, badges, decorations
POLSKA / POLAND / POLEN / POLSKO / RUSSIA / LVIV
The Second Polish Republic. Star of Upper Silesia
W 1925 roku minister spraw wojskowych ustanowił Gwiazdę Górnośląską. To efektowne odznaczenie ma formę posrebrzanej gwiazdy, na którą są nałożone: gwiazda pozłacana i biało-niebieski krzyż z rozpiętym na nim śląskim orłem.Odznaczenie wykonane w tombaku, dwuczęściowe, nazywane również Gwiazdą Wolności. Wzór z 1925 r. Nakrętka sygnowana Wł. Buszczek Lwów.Dobry stan zachowania. Lekkie spękania emalii.Stela 11.2.10.c. Wymiary 55 x 54 mm
Details:
Condition: ()
- The cost is converted to USD at the rate of 1 PLN = 0.2354963675 USD on 2022-03-18.
Lot number