EUROPEAN COINS AND MEDALS SWEDEN KÖNIGREICH Karl XII., 1697-1718

EUROPEAN COINS AND MEDALS
SWEDEN
KÖNIGREICH
Karl XII., 1697-1718. Riksdaler 1713, Stockholm. 30,38 g. Dav. 1715; SM (2022) 28 a. R Hübsche Patina, vorzüglich